Ajax, Barcelona, Cruyff: Dikkafalı Bir Maestronun ABCsi Frits Barend

ISBN:

Published:

Paperback

316 pages


Description

Ajax, Barcelona, Cruyff: Dikkafalı Bir Maestronun ABCsi  by  Frits Barend

Ajax, Barcelona, Cruyff: Dikkafalı Bir Maestronun ABCsi by Frits Barend
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 316 pages | ISBN: | 4.23 Mb

Dünyanın en büyük futbolcularından birinin, ismi en ön sıralarda anılması gereken birinin beyin kıvrımlarında bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Johan Cruyff belki Maradona, ya da Pele kadar popüler olmadı hiç. Bu kitabı okuduğunuzda bu haksızMoreDünyanın en büyük futbolcularından birinin, ismi en ön sıralarda anılması gereken birinin beyin kıvrımlarında bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Johan Cruyff belki Maradona, ya da Pele kadar popüler olmadı hiç.

Bu kitabı okuduğunuzda bu haksız durumun nasıl oluştuğu hakkında sağlam ipuçları edineceksiniz.Bu kitabı yalnızca Cruyff’u tanımak için değil, futbol üstüne kafa yorabilmek için de okumak gerekiyor. Cruyff’un kendisine sorulan sorulara verdiği yanıtlar onun sahada olduğu kadar, düşünsel olarak da bir futbol dehası olduğunu gösteriyor.

Ama bu dehanın bile çaresiz kaldığı anlar olduğunu öğrenmeniz, futbolun karmaşık, sürprizler ve belirsizlikler barındıran doğası karşısında bir kez daha büyülenmenize yol açıyor.Cruyff’u 20 yılı aşkın bir süre boyunca yakından izleyen, bu süre boyunca gerek futbolcu, gerek teknik adam olarak onunla söyleşiler yapan, hakkında yazılar yazan Hollandalı iki gazetecinin, Frits Barend ve Henk van Dorp’un arşivinden derlenenlerle ortaya çıkan bu kitap, futbolun yalnızca futbol olmadığını bilenler için keyifli bir zorunlu ders.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Ajax, Barcelona, Cruyff: Dikkafalı Bir Maestronun ABCsi":


rembrandtsbistro.com

©2012-2015 | DMCA | Contact us